+370 62 997766
       APIE „LORĮ“      D.U.K.
Kreipkitės dėl PROFESIONALIOS SEO KONSULTACIJOS KONSULTUOTIS

„Canonical“ nuoroda arba „Canonical“ žyma (angl. „Canonical URL“ arba „Canonical tag“) – tai yra pagrindinis/tinkamiausias adresas, kuriuo vartotojas gali rasti jam aktualią informaciją. Tinklalapyje gali būti daugiau nei vienas puslapis, kuriame yra beveik (arba visiškai identiška) informacija, tačiau patikslinant, kuri nuoroda (kuris adresas) yra „canonical“, padedate paieškos sistemoms suprasti, kuris adresas iš tikrųjų yra pagrindinis/tinkamiausias vartotojams. Tai turi didelės įtakos pagrindinio/tinkamiausio puslapio (kuriam yra skirta „canonical“ nuoroda) pozicijai paieškos sistemoje.

Nemaža dalis turinio valdymo sistemų (TVS) yra neteisingai sukonfigūruotos, todėl tai sukelia dublikuoto turinio, kuris suindeksuojamas skirtingomis nuorodomis, problemą. „Canonical“ bet kurios nuorodos versija yra vienintelė pati autoritetingiausia (pagrindinė/svarbiausia) versija, suindeksuojama internetinių paieškos sistemų. Dublikuoto turinio eliminavimas „canonical“ nuorodų pagalba taip pat gali būti vadinamas ir „kanonikalizavimu“ (angl. „canonicalization“).

„Canonical“ žyma yra patalpinama HTML kodo HEAD dalyje. Tokiu atveju paieškos sistemos supranta, kad konkretus puslapis yra kopija to puslapio, kurio adresas yra nurodytas „canonical“ žymoje.

HTML kode esančios „canonical“ žymos pavyzdys:

<link rel="canonical" href="https://www.puslapiopavadinimas.lt/vidinis-puslapis/" />

Skirtingos nuorodos – vienodas turinys:

www.puslapiopavadinimas.lt
www.puslapiopavadinimas.lt/
www.puslapiopavadinimas.lt/index.php
puslapiopavadinimas.lt
puslapiopavadinimas.lt/
puslapiopavadinimas.lt/index.php

Visos aukščiau išvardintos nuorodos turi vienodą turinį, o paieškos sistemos kiekvieną iš jų supranta kaip skirtingą puslapį, todėl paieškos sistemoms būtina nurodyti, kuri nuoroda yra pagrindinė (šiuo atveju gali būtų naudojamas 301 nukreipimas).

Dar vienas aktualus pavyzdys, kuomet elektroninėje parduotuvėje tam tikros rūšies prekės yra pateikiamos skirtingais būdais (daugiau nei vienoje kategorijoje, subkategorijoje ar kt.), sukuriant papildomus vidinius puslapius (su skirtingomis nuorodomis), kuriuose yra identiškas turinys. Siekiant šią problemą išspręsti yra pasitelkiama „canonical“ žyma, įkeliama į dublikuotus puslapius, nurodant paieškos sistemoms, kur galima rasti pagrindinį/svarbiausią puslapį.

Įsivaizduokime, kad elektroninė baldų parduotuvė siūlo skirtingo tipo ir iš skirtingų medžiagų pagamintas lovas. Tokiu atveju neretai tos pačios prekės vartotojams būna pasiekiamos skirtingomis nuorodomis:

Baldai > Lovos > Dvigulės > Medinės (puslapiopavadinimas.lt/lovos/dvigules/medines)
Baldai > Lovos > Medinės > Dvigulės (puslapiopavadinimas.lt/lovos/medines/dvigules)
Baldai > Medinės > Lovos > Dvigulės (puslapiopavadinimas.lt/medines/lovos/dvigules)
Baldai > Medinės > Dvigulės > Lovos (puslapiopavadinimas.lt/medines/dvigules/lovos) ir t.t.

Jei tokioje elektroninėje parduotuvėje bus panaudota „canonical“ žyma, paieškos sistemoms bus nurodyta, kuris iš šių puslapių turėtų būti pripažįstamas pagrindiniu/svarbiausiu, pašalinant dublikuoto turinio riziką (tuomet paieškos sistemų „vorai“ supranta neindeksuoti „antrinių“ puslapių).

//www.loris.lt/wp-content/uploads/2016/07/service-detail-2-3.png

Susisiekite su mumis

Jei norite būti matomi „Google“ paieškos sistemoje, padidinti savo pardavimus ir žinomumą – dėl SEO konsultacijos susisiekite užpildę kontaktinę formą, telefonu +370 62 997766 arba el. paštu info@loris.lt, ir mes pateiksime jums geriausią pasiūlymą!