Vidinis SEO

Vidinis SEO užtikrina, kad visi jūsų internetinio projekto puslapiai, turinys, pavadinimai, žymos, bendra struktūra ir programinis kodas būtų tinkamai optimizuoti pasirinktiems tiksliniams raktažodžiams.

Vidinis SEO

Pagrindiniai vidinės tinklalapio optimizacijos elementai

Siekiant, kad paieškos sistema imtų teigiamai vertinti vidinę jūsų tinklalapio būklę, negalima pamiršti šių svarbių elementų.

TINKLALAPIO TURINYS

RAKTAŽODŽIŲ ANALIZĖ: kiekvienam internetiniam projektui yra būtina išsami raktažodžių analizė, kuri padeda nustatyti, kokius raktinius žodžius pasitelkę interneto vartotojai gali rasti jūsų tinklalapį. Tai yra labai svarbi vidinės tinklalapio optimizacijos sudedamoji dalis.

TURINIO KOKYBĖ: jūsų internetinis tinklalapis turėtų būti užpildytas pakankamai kokybišku, naudingu ir informatyviu turiniu – priešingu atveju nebus įmanoma užtikrinti vidinio SEO kokybės.

OPTIMALU: tinklalapyje skelbiamas turinys turi būti išbaigtas ir aiškus, o jo apimtis – optimali (nei per daug glausta, nei per didelė).

TURINIO RŪŠYS: interneto vartotojai jūsų tinklalapyje turėtų rasti skirtingų rūšių turinį, t.y. tekstinę informaciją, nuotraukas, vaizdo medžiagą ir kt.

RAKTAŽODŽIAI: remiantis atliktos raktažodžių analizės duomenimis, tinklalapyje turėtų būti žodžių ir frazių, padedančių į tinklalapį atvesti tikslinius interneto vartotojus.

AKTUALUMAS: tinklalapio turinys turėtų būti reguliariai atnaujinamas, o publikuojama informacinė medžiaga atitikti vartotojams pačias aktualiausias temas.

ATSAKYMAI: jūsų tinklalapio turinys turi atsakyti į tiksliniams vartotojams kylančius klausimus (kurie atitinka paieškos sistemoje vartotojų naudojamas užklausas).

TINKLALAPIO ARCHITEKTŪRA:

NARŠYMAS IR INDEKSAVIMAS: būtina pasirūpinti, kad paieškos sistemų „robotai“ galėtų lengvai „naršyti“ jūsų tinklalapyje ir indeksuoti jame esančius puslapius bei juose skelbiamą turinį.

VARTOTOJO PATIRTIS (UX): jūsų tinklalapio vartotojams turėtų būti paprasta naršyti, o tinklalapio struktūra ir visi jame esantys elementai – lengvai suprantami ir intuityvūs.

GREITIS: kompiuteriams ir mobiliesiems įrenginiams pritaikytos tinklalapio versijos turėtų užsikrauti kaip įmanoma greičiau.

VIDINĖS NUORODOS (URL): tinklalapio vidinės nuorodos turėtų atitikti vidinių puslapių turinį ir tikslinius raktažodžius.

MOBILIOJI VERSIJA: jūsų tinklalapis turėtų puikiai veikti ne tik kompiuteriuose, bet ir mobiliuosiuose įrenginiuose, todėl mobilioji tinklalapio versija yra būtina.

HTTPS: šiuolaikinis tinklalapis turėtų naudoti HTTPS protokolą, tam, kad lankytojams suteiktų saugią prieigą.

PASIKARTOJANTIS TURINYS: tinklalapyje neturėtų būti pasikartojančio („dublikuoto“) turinio, o jei tai neišvengiama – šis klausimas turėtų būti išspręstas pagal paieškos sistemos rekomendacijas.

ŽALINGOS PRAKTIKOS VENGIMAS: tinklalapyje jokiu būdu negali būti vidinių puslapių, kurių vieni matomi interneto vartotojams, o kiti – tik paieškos sistemoms.

TINKLALAPIO „HTML“:

„META“ PAVADINIMAI: puslapių „meta“ pavadinimų žymose turėtų būti raktažodžių, susijusių su konkretaus puslapio tema.

„META“ APRAŠYMAI: „meta“ aprašymų žymos turi labai tiksliai apibūdinti kiekvieno puslapio turinį.

STRUKTŪRA: tinklalapyje reikia naudoti įvairius struktūrinius elementus, padedančius tinkamai paskirstyti turinį.

ANTRAŠTĖS: puslapių antraštėse turi būti naudojami tiksliniai raktažodžiai.

PROPORCINGUMAS: tinklalapyje jokiu būdu neturi būti per daug tikslinių raktažodžių, pagal kuriuos norite būti rasti vartotojų, besinaudojančių internetine paieškos sistema. Raktažodžiai turėtų būti vartojami proporcingai.

ŽALINGOS PRAKTIKOS VENGIMAS: tinklalapyje negalima naudoti spalvų ar tam tikrų dizaino elementų, kurie skirti „paslėpti“ nuo tinklalapio lankytojų tikslinius raktažodžius, kuriems optimizuojamas tinklalapis.

Nors tie elementai yra vieni iš pagrindinių elementų, vidinė tinklalapio optimizacija (vidinis SEO) turi ir kur kas daugiau įvairių sudedamųjų dalių, todėl, jei norite profesionaliai išspręsti visus vidinės optimizacijos klausimus, po kurių turėtų būti atliekama išorinė tinklalapio optimizacija (išorinis SEO), skambinkite tel. +370 62 997766 arba rašykite el. paštu info@loris.lt.